00
dagen
00
uren
00
minuten
00
seconden

Keihard de goedkoopste!

Al 20 jaar BeBo!

Maandag 6 juli van 08:00 - 16:30 uur
Dinsdag 7 juli van 08:00 - 16:30 uur
WoensdagExtra koopavond 8 juli van 08:00 - 21:00 uur
Donderdag 9 juli van 08:00 - 16:30 uur
Vrijdag 10 juli van 08:00 - 16:30 uur
Zaterdag 11 juli van 07:30 - 16:00 uur
Zondag 12 juli altijd gesloten

Verlijmd of vernagelde houten vloeren leggen

lamelplanken voor houten vloeren van 20 mm kun je het beste zwevend leggen om trekvorming te voorkomen. Bij planken van 20 mm dikte en meer dan 8 cm breedte is dit risico groter dan bij dunnere en smallere planken. Het is ook lastiger om 20 mm-planken te herstellen, omdat het intanden en tussen tanden in het midden van de vloer moeilijk is. Als de delen rechtstreeks verlijmd worden, komen ze koud tussen de bestaande vloer te liggen dit kan leiden tot kopse kieren de reparatie valt minder op als aan de lange kant van een houtenvloer een vellingkant zit. Toch wordt het resultaat vaak minder mooi dan bij tapis.

Ondervloeren voor houten vloeren

  1. Hout: Op een houten ondervloer kunnen de vloerplanken rechtstreeks worden vernageld. In sommige gevallen is een houtachtige tussenvloer vereist.
  2. Overige: Bij de andere ondervloeren moet een houtachtige tussenvloer worden aangebracht.

Tussenvloeren bij houten vloeren

Voor de tussenvloeren kan gebruik worden gemaakt van multiplex en spaanplaat. De tussenvloer dient een minimale dikte van 12 mm te hebben.

Zwelruimte bij houten vloeren

Er dient een rondom de vloer zwelruimte van 1,5 cm te worden aangehouden bij 5 meter kamerbreedte.

Legrichting van de houten vloer

De planken dienen in de richting van de lichtinval gelegd te worden. Bevestiging nagelen of verlijmen solo planken dan worden de houten vloeren rechtstreeks op een houten ondervloer worden gelegd, moeten ze elke 5 cm of 6 cm worden vastgeniet met een slaghamer. Het verdient de voorkeur om de vloer vanuit het midden te leggen (je moet een valse veer toepassen, omdat je vanuit het midden naar twee kanten werkt). Eventueel dient een onderlaag van damp remmende folie te worden gelegd (het is ook mogelijk om de onderkant van de vloer af te lakken). Indien de planken rechtstreeks op een houten tussenvloer worden gelegd, verdient het aanbeveling om de planken te verlijmen en te vernagelen op de tussenvloer. De struiknaden van de stroken dienen minimaal 8 cm ten opzichte van elkaar te verspringen. De vloer dient rondom minimaal 10 mm vrij te liggen van de wanden, plinten en eventuele obstakels. De zwelruimte moet worden afgewerkt met een deklijstje of plint. De stroken dienen rondom voorzien te zijn van messing en groef, dan wel van een groef rondom en losse veren.

Schuurgang

Het verdient aanbeveling de eerste schuurgang diagonaal (in een hoek van ongeveer 30 graden op de richting van de vloer) uit te voeren. Hierdoor is de vloer beter effen te krijgen. De overige twee schuurgangen dienen in de lengterichting te zijn. De korrelgrootte van de eerste schuurgang moet 40 tot 60 zijn. Voor de tweede respectievelijk derde schuurgang wordt een korrelgrootte van 80 respectievelijk 120 aanbevolen.

Randafwerking

Verlijmde of vernagelde vloerdelen hebben een grote zwelruimte nodig. Daarom is de randafwerking noodzakelijk. Bij dorpels, schuifpuien en dergelijke moet de zwelruimte onder (systeem)profielen worden verwerkt.

Wat onze klanten zeggen Onze klanten beoordelen ons met een 9/10

Hester Schaap

5/5

Top geholpen en voor een mooie prijs alles kunnen kopen wat ik wil. Heel vriendelijk, meedenkend en tegemoetkomend personeel! Bedankt!

Anne Bos

10/10

Uitstekende service en klantgerichtheid! Het team is ontzettend vriendelijk en denkt echt met je mee. Ik heb een zeer prettige ervaring gehad en voelde me goed geholpen. Absoluut een aanrader voor iedereen die op zoek is naar persoonlijke en betrouwbare service!

Sandra Van Herreweghe

5/5

De wat langere rit zeker waard. Duidelijke uitleg, door vriendelijk personeel. Levering ook in België, super!

Fam. Cense

10/10

Super gezellige ontvangst door gastvrije medewerkers. Zeer behulpzaam. Goed advies en mooie prijs. Echt aan te bevelen als je een betaalbare, mooie vloer wil kopen. De keuze is reuze!

Ingeborg Bouwmeester

5/5

Fijne en snelle service. Ze denken goed mee en je krijgt ruimte keuze te drinken en te eten erg verassend en super geregeld dus alle sterren dik verdiend! Straks genieten van prachtige vloeren in ons huis!

Kurt Van den Berghe

5/5

Super goed ontvangen met een hapje en een drankje erbij. Top prijzen en super service, uitermate vriendelijke mensen met professionele uitleg.

Rob Koppers

5/5

Onze favoriete zaak. Voel me altijd welkom. Oprecht aardige mensen, niet te vergeten goedkoop en top spullen. Daarbij ook nog heerlijk eten en drinken. AANRADER!