Lees verder
Keihard de goedkoopste!
Direct meenemen
25 jaar garantie
Altijd 14 dagen bedenktijd
| Maandag 19 januari van 08:00 - 16:30 uur |
| Dinsdag 20 januari van 08:00 - 16:30 uur |
| WoensdagExtra koopavond 21 januari van 08:00 - 21:00 uur |
| Donderdag 22 januari van 08:00 - 16:30 uur |
| Vrijdag 23 januari van 08:00 - 16:30 uur |
| Zaterdag 24 januari van 07:30 - 16:00 uur |
| Zondag 25 januari altijd gesloten |
Een schuur- en lakbeurt zorgt er voor dat uw lamelparketvloer er weer als nieuw uit ziet. In deze blog leggen wij uit wat u nodig heeft en wat u moet doen om uw parketvloer te schuren en te lakken!



U geeft uw parketvloer een echte opknapbeurt met een schuur- en lak behandeling. Ook komt er een beschermlaag over de vloer heen wanneer u de vloer lakt. De kosten van het laten schuren en lakken van een lamelparketvloer hangt af van een aantal factoren.
De grootste factor is het aantal vierkante meters van de gehele oppervlakte. Daarnaast is de conditie van de basisvloer ook een belangrijke factor in dit verhaal. De tarieven van het laten schuren en lakken van een lamelparketvloer ligt normaal tussen de €30 en €40 per vierkante meter.
Het schuren en lakken van uw parketvloer is gemakkelijk zelf te doen! In dit stappenplan gaan we u uitleggen hoe dit proces in zijn werking gaat. Hieronder vertellen wij aan u wat er moet gebeuren in de voorbereiding.
De meubels moeten ten eerste uit de ruimte verwijderd worden. Zo heeft u alle ruimte dat u nodig heeft om de vloer te lakken en te schuren. Vervolgens controleert u of er schroeven of spijkers uit de vloer steken. Zo ja, vlak deze uit.
Vervolgens kijkt u of er stof of viezigheid aanwezig is op de vloer. Wanneer dit het geval is gaat u er met een stofzuiger overheen.
Na deze voorbereiding moeten de benodigdheden verzameld worden. Dit is het gereedschap dat u nodig heeft:
Een lakroller
Een kantenschuurmachine
Schuurpapier korrel 40 tot 100
Schuurpapier korrel 40 tot 100
Vloerlak/parketlak

Wanneer de voorbereiding compleet is, begint u met het schuren van uw lamelparketvloer. Met deze 5 stappen is dat zo gepiept:
Als eerste stap begint u met het schuren van de vloer met het meest grove schuurpapier. Met een parketschuurmachine gaat u over de vloer heen. De korrel van het schuurpapier is hierbij 40. Daarna gaat u heen en weer met de schuurmachine in een baan van 45 graden in telkens dezelfde richting.
Vervolgens is het tijd voor de tweede schuurbeurt. Hierbij brengt u middel grof schuurpapier aan met korrel 80. Schuur in de lengterichting van de vloer.
Tenslotte schuurt u de vloer nogmaals op met het meest fijne schuurpapier. Dit is schuurpapier met de korrel 100. Deze schuurbeurt moet ook in de lengterichting van de vloer gebeuren.
Nadat u de eerste drie stappen heeft doorlopen is het tijd om de kanten van de vloer te schuren met een kantenschuurmachine.
Nu is het tijd om de vloer te lakken. Dit doet u door 1 tot 2 lagen lak aan te brengen op de vloer met de lakroller. Meng de lak voor gebruik goed voordat u het in een verfbakje giet! Rol vervolgens in de richting van de noesten van de parketvloer.
Bent u benieuwd naar ons aanbod in lamelparketvloeren? Kom dan naar onze showroom! Daar leggen we u graag het hele stappenplan nog een keer uit.

Top geholpen en voor een mooie prijs alles kunnen kopen wat ik wil. Heel vriendelijk, meedenkend en tegemoetkomend personeel! Bedankt!
Uitstekende service en klantgerichtheid! Het team is ontzettend vriendelijk en denkt echt met je mee. Ik heb een zeer prettige ervaring gehad en voelde me goed geholpen. Absoluut een aanrader voor iedereen die op zoek is naar persoonlijke en betrouwbare service!
De wat langere rit zeker waard. Duidelijke uitleg, door vriendelijk personeel. Levering ook in België, super!
Super gezellige ontvangst door gastvrije medewerkers. Zeer behulpzaam. Goed advies en mooie prijs. Echt aan te bevelen als je een betaalbare, mooie vloer wil kopen. De keuze is reuze!
Fijne en snelle service. Ze denken goed mee en je krijgt ruimte keuze te drinken en te eten erg verassend en super geregeld dus alle sterren dik verdiend! Straks genieten van prachtige vloeren in ons huis!
Super goed ontvangen met een hapje en een drankje erbij. Top prijzen en super service, uitermate vriendelijke mensen met professionele uitleg.
Onze favoriete zaak. Voel me altijd welkom. Oprecht aardige mensen, niet te vergeten goedkoop en top spullen. Daarbij ook nog heerlijk eten en drinken. AANRADER!
